Here is a great website where you can find free website templates or buy professional joomla templates online.

Zawody Sportowo - Pożarnicze 2015 - relacja

Odsłony: 965

W niedzielne przedpołudnie 21 czerwca 2015 r. na terenach rekreacyjnych przy stadionie Hejnał w Kętach odbyła się kolejna już edycja Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych jednostek OSP gminy Kęty. Mimo niesprzyjającej pogody, w obecności zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Oświęcimiu mł. bryg. Henryka Jureckiego, Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara, jego zastępców - Rafała Ficonia i Marcina Śliwy, radnych Rady Miejskiej w Kętach - Doroty Kusak, Wiesława Gawędy i Piotra Żmudy, sponsorów oraz kibiców - sympatyków pożarnictwa, na starcie stawiły się 22 drużyny z siedmiu jednostek. Gościnnie, poza klasyfikacją, ćwiczenie bojowe zaprezentowali druhowie z Turzovki. Rywalizacja przebiegła w 5 kategoriach wiekowych. Wyniki końcowe ustalono na podstawie sumy punktów za dwie konkurencje - rozwinięcie bojowe oraz sztafetę pożarniczą. Osobno punktowaną konkurencją była musztra. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, sędzią głównym był brygadier Ryszard Szklarski. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali druhowie z Grupy Ratownictwa Medycznego przy OSP Kęty - Podlesie - odnotowano 9, na szczęście drobnych, interwencji.

Po podliczeniu wyników klasyfikacja końcowa wygląda następująco:


Grupa MDP - dziewczęta do 15 lat:

 1. OSP Witkowice,
 2. OSP Łęki.


Grupa MDP - chłopcy do 15 lat:

 1. OSP Witkowice,
 2. OSP Bulowice,
 3. OSP Nowa Wieś,
 4. OSP Malec.


Grupa MDP - dziewczęta do lat 18:

 1. OSP Malec,
 2. OSP Bulowice,
 3. OSP Bielany,

OSP Łęki - dyskwalifikacja

Grupa MDP - chłopcy do lat 18:

 1. OSP Łęki,
 2. OSP Malec,
 3. OSP Bielany,
 4. OSP Kęty - Podlesie


Seniorzy:

 1. OSP Bielany,
 2. OSP Malec,
 3. OSP Łęki 1,
 4. OSP Łęki 2,
 5. OSP Nowa Wieś,
 6. OSP Bulowice,
 7. OSP Kęty - Podlesie,
 8. OSP Witkowice.


W konkurencji musztra walka była zacięta, po dogrywce wygrali druhowie z OSP Łęki minimalnie przed drużyną OSP Bielany.
Padający deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie - pod zadaszeniami trwała zabawa taneczna, można było spróbować strażackiej grochówki przygotowanej przez OSP Kęty oraz lodów ufundowanych przez sponsorów.

Na zakończenie zawodów, podczas wręczania nagród, Komendant Gminny ZOSP RP w Kętach Józef Szafran podziękował sponsorom za wiele lat wspierania strażaków gminy Kęty i wręczył pamiątkowe statuetki ufundowane przez jednostki OSP gminy Kęty.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za liczny udział i czystą, sportową rywalizację, komisji sędziowskiej z Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Oświęcimiu za nadzór i pomoc w prawidłowym przebiegu rywalizacji, druhom OSP Kęty za przygotowanie i obsługę techniczną zawodów, druhom OSP Kety - Podlesie za medyczne zabezpieczenie zawodów, sponsorom za ufundowane nagrody a także wszystkim kibicom i sympatykom pożarnictwa za gorący doping i wspólną zabawę.


Sponsorzy zawodów:
- firma "Haczek",
- Adam i Roman Góreccy,
- firma "Arpapol",
- firma "Agrokent" pan Jerzy Juraszek,
- firma PSP Gabryś - Sikora
- gmina Kęty,
- firma "Alumetal",
- pan Maciej Pękala,
- pan Tomasz Jaworowski,
- pan Jacek Szemik,
- pan Robert Klęczar,
- pan Piotr Sommer,
- Ośrodek Edukacji "Sokrates" Bielsko - Biała,
- pan Mirosław Kawończyk - radny Rady Miejskiej.

Galeria zdjęć - link
Fot: Artur Pawłowski


Joomla 2.5 Templates designed by InMotion Hosting Reviews