Here is a great website where you can find free website templates or buy professional joomla templates online.

XI Zjazd Oddziału Gminnego

Odsłony: 718

W sobotę 16 kwietnia na remizie OSP Łęki odbył się XI Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej w Kętach. Głównym celem Zjazdu był wybór władz oddziału gminnego na nową pięcioletnią kadencję. W obecności zaproszonych gości - Członka Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - jednocześnie Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu druha Edmunda Kalfasa, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - jednocześnie Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu druha Jerzego Obstarczyka, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu brygadiera Piotra Filipka, Radnej Rady Powiatu Oświęcimskiego pani Ewy Płonki, Burmistrza Gminy Kęty pana Krzysztofa Jana Klęczara i jego zastępców - panów Rafała Ficonia i Marcina Śliwy, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętach pana Marka Nycza, Sołtysa Sołectwa Łęki pana Andrzeja Drabka, dyrektora Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego w Bielanach pana Dariusza Mędrzaka, przedstawicieli Policji oraz członków Zarządu Oddziału Gminnego i Komisji Rewizyjnej mijającej kadencji obradowało 46 delegatów z 8 jednostek OSP naszej gminy.

Czytaj więcej...

Wichura 08.07.2015

Odsłony: 828

Sprawozdanie z akcji zwalczania skutków nawałnicy w dniu 08.07.2015 r.

na terenie gminy Kęty.

 

Czytaj więcej...

Zawody Sportowo - Pożarnicze 2015 - relacja

Odsłony: 965

W niedzielne przedpołudnie 21 czerwca 2015 r. na terenach rekreacyjnych przy stadionie Hejnał w Kętach odbyła się kolejna już edycja Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych jednostek OSP gminy Kęty.

Czytaj więcej...

Powiatowe eliminacje OTWP 2015

Odsłony: 803

Ważna informacja dla uczestników eliminacji powiatowych OTWP.

W tym roku eliminacje odbędą się 20 marca (a nie jak wcześniej informowano 28 marca), to jest w piątek, o godzinie 17:00 w remizie OSP Głębowice.

Zebranie Zarządu Oddziału Gminnego

Odsłony: 846

Uprzejmie informuję, że zgodnie z ustaleniami Zarządu w dniu 13.12.2014 o godz.10:00 w OSP Bulowice odbędzie się zebranie Zarządu i Komisji Rewizyjnej OG ZOSP RP w Kętach połączone ze spotkaniem opłatkowym.

Czytaj więcej...

I Gminny Zlot MDP za nami

Odsłony: 835

W dniach 4 - 5 października 2014 r. Dom Ludowy w Malcu stał się bazą dla I gminnego zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Kęty. Wzięło w nim udział prawie 90 osób z sześciu jednostek z gminy Kęty oraz drużyna MDP OSP Porąbka.

Czytaj więcej...

Walka o zmianę ustawy

Odsłony: 761

W dniu 19.05.2014r. w remizie OSP Ustronie Morskie powołany został Komitet Inicjatywy Ustawodawczej w celu dokonania zmiany ustawy o ochronie przeciw pożarowej, tak aby zapewnić  strażakom niezawodowym, którzy ucierpieli w związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi lub ćwiczeniami , zasiłek chorobowy albo świadczenie rehabilitacyjne na okres niezdolności do pracy.

W obecnym stanie prawnym,  członek Ochotniczej Straży Pożarnej, który ucierpiał w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej lub ćwiczeń, nie był zatrudniony na umowę o pracę, np. będąc osobą uczącą się, bezrobotną, zatrudnioną na umowę zlecenie itp. jest pozbawiony  jakichkolwiek świadczeń przez okres choroby i rehabilitacji.

Czytaj więcej...

Joomla 2.5 Templates designed by InMotion Hosting Reviews